خرید تجهیزات آتش نشانی و اطفا حریق

لوله کشی آتش نشانی خرید تجهیزات آتش نشانی

طراحی و اجرای لوله کشی آتش نشانی ساختمان مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با حریق انجام می‌شود. طراحی و اجرای تاسیسات آتش نشانی در ساختمان متناسب با شرایط هر ساختمان انجام می‌شود.

در زمان آتش‌سوزی برای کاهش خسارات ناشی از آتش‌سوزی، مهار به موقع، جلوگیری از پیشروی آتش و به حداقل رساندن ضررهای ناشی از حریق از سیستم اطفاء حریق استفاده می‌شود.

لوله آتش نشانی خرید تجهیزات آتش نشانی

لوله آتش نشانی نوعی لوله فولادی کربنی معمولی است که برای انتقال عامل مهار آتش مانند آب یا گاز مورد استفاده قرار می گیرد. این مورد از تجهیزات آتش نشانی معمولاً به رنگ قرمز است اما لوله های دیواری سبک دارای نمای بیرونی گالوانیزه ای با ظاهری نقره ای هستند.

خرید انواع تجهیزات آتش نشانی

هیدرانت آتش ‌نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

هیدرانت های آتش‌نشانی معمولاً در دو نوع زمینی و ایستاده تولید می‌شوند که در کشور ما نوع ایستاده متداول است. هیدرانت های ایستاده به دو نوع خشک و تر دسته‌بندی می‌شوند.

شیر فلکه آتش ‌نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

این مورد از تجهیزات آتش نشانی به منظور کنترل و قطع و وصل جریان استفاده می‌شود.

اسپرینکلر آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

سیستم اسپرینکلر از قدیمی‌ترین سیستم‌های اطفاء اتوماتیک حریق در ساختمان‌های مسکونی و تجاری و … بوده که مورد استفاده قرار گرفته است. سیستم اسپرینکلر از یک منبع ذخیره آب، سیستم تأمین‌کننده‌ی فشار، لوله‌ها، اتصالات فلزی، شیرآلات به منظور توزیع آب و سیستم پاشش خودکار (Sprinkler) تشکیل شده است.

قرقره آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

نام دیگر این تجهیزات آتش نشانی هوزریل می باشد.HoseRee  یا همان هوزریل از دو قسمت Hose (هوز) یعنی شیلنگ و Reel (ریل) یعنی قرقره تشکیل شده است و برای قرقره‌های آتش نشانی که شیلنگ‌های با جنس pvc (اصطلاحا لاستیک مقاوم) بر روی آن قرار می گیرد کاربرد دارد.

نازل آتش ‌نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

نازل از تجهیزات آتش نشانی، وسیله ای برای تولید و هدایت جریانی از آب ، کف ، پودر یا سایر مواد خاموش کننده آتش است. 

تبدیل آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

بطور معمول قطر داخلی یک سری از تجهیزات آتش نشانی شامل : شیر فلکه ، هیدرانت ، کوپلینگ ، شیلنگ و نازل آتش نشانی همگی یکسان می باشد مثلا 2 اینچ .

حال اگر یکی از این تجهیزات آتش نشانی ، مثلا شیلنگ آتش نشانی ، قطر داخلی متفاوتی داشته باشند، فرضا 1/5 اینچ ، باید اولا برای این شیلنگ از کوپلینگ 1/5 اینچ استفاده کنیم و ثانیا برای اتصال کوپلینگ 1/5 اینچ به شیرفلکه و هیدرانت ، از  تبدیل آتش نشانی استفاده نماییم.

کوپلینگ آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

کوپلینگ های آتش‌نشانی، تجهیزات آتش نشانی هستند که به کوپلینگ های شلنگ خور نیز معروف هستند.

جعبه آتش ‌نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

جعبه آتش‌نشانی (FIREBOX) جهت نگهداری شیلنگ آتش‌نشانی و کپسول‌های اطفاء حریق نصب می‌شود.

شلنگ آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی یکی از تجهیزات آتش نشانی مهم و حیاتی در اطفا حریق است که در ساختمان های و ماشین های آتش نشانی استفاده می شود.

فلوسوئیچ آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

این تجهیزات آتش نشانی در مسیر جریان سیال درون لوله قرار می گیرند و از نیروی فشاری حاصل از جریان با سایر قسمت ها ی سیستم، فرمان لازم را در جهت تغییرات لازم در ساز و کار سیستم می دهد.

این فرمانها می تواند شامل،روشن و یا خاموش شدن یک پمپ و یا فن هوارسان و یا روشن شدن زنگ خطر،باز و بسته شدن شیر برقی و … باشد.

شیر پروانه ای آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

این شیرها در ابتدای خطوط شبکه اطفاء حریق نصب می گردند.

شیر تست و تخلیه آتش نشانی: خرید تجهیزات آتش نشانی

شیر تست و تخلیه آتش نشانی نوعی از انواع شیرآلات صنعتی است که در سیستم های آتش به کار می رود، به خصوص برای آزمایش اینکه سیستم کار می کند یا خیر.

شیر کشویی OS-Y: خرید تجهیزات آتش نشانی

در این مدل شیرآلات یک میله بلند و باریک وجود دارد که از یک طرف به دسته (Handwheel) در بالای شیر (که با چرخاندن آن شیر باز و بسته می‌شود) و از طرف دیگر به کشویی (Gata)متصل می شود.

شیر یک طرفه آتش نشانی:

این مورد از تجهیزات آتش نشانی مانع از برگشت جریان آب از بالادست به سمت پایین دست می شوند.