انواع محصولات نیوپایپ

گروه تجاری گیتی پسند اصفهان در سال ۱۳۷۸ رسما فعالیت خود را شروع نمود که یکی از زیرمجموعه های آن شرکت نیوپایپ بود.

نیوپایپ با تجربه بیش از ۲ دهه فعالیت ، امروزه از بزرگترین تولید کننده های لوله و اتصالات به ویژه لول های پنج لایه نیوپایپ می باشد.

انواع محصولات نیوپایپ

امروزه برند تجاری نیوپایپ توانسته است با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و متخصصین با تجربه و کارآمد چشم انداز ترسیمی خود مبتنی بر تولیدات لوله و اتصالات پنج لایه نیوپایپ را تحقق ببخشید.

در ادامه انواع محصولات نیوپایپ را معرفی و بررسی می کنیم.

برای مشاهده قیمت دقیق محصولات نیوپایپ روی لینک زیر کلیک کنید:

لیست قیمت نیوپایپ

 زانویی از محصولات نیوپایپ

زانویی یکی از انواع محصولات نیوپایپ است که به دلیل شکل خمیدگی و شباهت به زانوی انسان، نام زانویی به خود گرفته است.

این مورد از محصولات نیوپایپ برای تغییر جهت جریان در بین دو لوله استفاده میشود.در سیستم های لوله کشی گاهی نیاز است مسیر لوله ها را تغییر دهیم؛ در این مواقع میتوان از زانویی ها استفاده کرد.برای متصل کردن زانویی ها میتوان از بات فیوژن یا جوش حرارتی بهره برد.

انواع زانویی نیوپایپ از جهت زاویه:

۱) زانویی ۹۰ درجه:

نام دیگر این مورد از محصولات نیوپایپ، زانویی عمودی می باشد که موجب تغییر زاویه ۹۰ درجه ای حرکت سیال میشود.زانویی ۹۰ درجه می تواند به ۲ صورت شعاع کوتاه و شعاع بلند ساخته شود که هر کدام کاربرد خاص خود را پیدا میکنند.

۲) زانویی ۴۵ درجه:

همانطور که از نام این مورد از محصولات نیوپایپ پیداست، زانویی ۴۵ درجه برای تغییر مسیر لوله ها به اندازه ۴۵ درجه مورد استفاده قرار میگیرد.زانویی ۴۵ درجه نسبت به زانویی ۹۰ درجه اصطکاک کمتری با فشار پایین تری ایجاد میکند که موجب میشود لوله کمتر دچار گرفتگی شود.در نتیجه لوله کش ها سعی خود را میکنند تا بیشتر از این نوع زانویی بهره ببرند‌.

زانویی نیوپایپ

محصولات نیوپایپ

۳) زانویی ۱۸۰ درجه:

 زانویی‌های بازگشتی برای ایجاد تغییر جهت‌های ۱۸۰ درجه، مورد استفاده قرار گرفته اند که در انواع شکل‌های با شعاع کوتاه و بلند در دسترس هستند. این زانویی‌ها در سیم پیچی‌های حرارتی، مبدل‌های حرارتی، دریچه تانک و غیره، مورد استفاده قرار می گیرند.

سه راهی از محصولات نیوپایپ

یکی انواع محصولات نیوپایپ، سه راهی لوله آب هستند که کاربرد زیادی در سیستم های لوله کشی ساختمانی دارند.از اتصالات سه راهی برای ایجاد انشعاب های فرعی در مسیر لوله کشی اصلی بهره گرفته می شود.به علت وجود این نوع از اتصالات لوله آب است که میتوان آب را به نواحی مختلف ساختمان انتقال داد.

اندازه دهانه خروجی برخی از سه راهی نیوپایپ از دهانه اصلی جریان کوچکتر است. از این رو میتوان این نوع اتصالات را به عنوان کاهش دهنده سایز دهانه مجراهای اصلی جریان نیز در نظر گرفت.

برای کاربردهای مختلف در صنایع گوناگون، سه راهی لوله آب در بسیاری از اندازه ها ، جنس ها و اشکال گوناگون ارائه می شوند. به غیر از اندازه های استاندارد، اندازه های غیر معمول دیگری هم از ترکیب سه راهی لوله آب می توان تولید کرد.

سه راهی لوله آب

محصولات نیوپایپ

انواع سه راهی نیوپایپ از نظر کارکرد:

۱)سه راهی نیوپایپ تبدیل: 

از این نوع سه راهی به منظور ایجاد انشعابات توسط لوله هایی با قطر متفاوت استفاده می شود. سه راهی لوله آب تبدیل در اندازه های مختلف و دو نوع روپیچ توپیچ و دنده از داخل تولید می شوند.

۲)سه راهی نیوپایپ معادل:

 این نوع سه راهی لوله آب که از آن به عنوان سه راهی قائم نیز یاد می شود، تنها برای انشعاب دادن به لوله های هم قطر لوله اصلی که در زاویه ۹۰ درجه قرار گرفته اند استفاده می شوند. سه راهی لوله آب قائم از داخل دارای دنده هایی جهت اتصال می باشند.

۳)سه راهی نیوپایپ ۴۵ درجه: 

استفاده از این نوع سه راهی لوله آب که مانند سه راهی های نوع قائم از داخل دنده شده اند، در اتصالات لوله کشی فاضلاب بسیار پرکاربرد است. همانطور که از نام این سه راهی مشخص است، کاربرد آن در ایجاد انشعابات ۴۵ درجه ای می باشد.

چهار راهی از محصولات نیوپایپ

اتصالات چهارراه یا صلیبی دارای چهار لوله در چهار جهت می‌باشند. زمانی که لازم باشد چهار لوله در یک محل به هم متصل شوند از این محصول نیوپایپ استفاده می‌شود. این محصول نیوپایپ با تغییر دما فشار بیشتری به لوله‌ها وارد می‌کنند چراکه در مرکز یک اتصال چهارتایی قرار گرفته‌اند. از اتصالات چهارراه معمولاً برای سیستم‌های خاموش کردن حریق استفاده می‌شود

بوشن از محصولات نیوپایپ

بوشن نوعی از انواع محصولات نیوپایپ است که دارای شکلی ساده مانند استوانه است.برخلاف ظاهر ساده بوشن، کاربرد های زیادی داشته اما وظیفه اصلی بوشن اتصال دو لوله به یکدیگر در مسیر های لوله کشی است.

اگر کمی اطلاعات در مورد سیستم های لوله کشی داشته باشید؛ احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که بوشن چه کاربردی دارد در حالی که اتصال لوله آب ها معمولا از راه جوشکاری انجام می شود.در پاسخ به این سوال باید خدمتتون عرض کنم که بوشن نسبت به جوشکاری مزیت بزرگی دارد.مزیت بوشن این است در صورت آسیب به لوله ها، تعمیر آنها بسیار آسان تر از حالت جوشکاری خواهد بود.

انواع بوشن فلزی

۴ نوع بوشن در دسته انواع بوشن فلزی قرار می گیرند که شامل موارد زیر میشوند.

۱)بوشن نیوپایپ ساده:

اگر دو لوله آب دارای قطر های یکسان بوده و در راستای یکدیگر هستند، بوشن ساده برای اتصال آنها به کار گرفته می شود.معمولا این بوشن ها از جنس چدن بوده و دارای شکل استوانه ای هستند.دنده های داخل بوشن ساده موجب اتصال لوله آب ها به یکدیگر میشوند.

۲)بوشن تبدیل:

بوشن تبدیل دارای دو سر با اندازه و قطر های مختلف است.در نتیجه مشخص است که این نوع بوشن در اتصال دو لوله آب با قطر های مختلف کاربرد دارد.

۳)بوشن روپیچ توپیچ:

این نوع بوشن از انواع محصولات نیوپایپ شباهت زیادی با بوشن ساده دارد.تنها تفاوتی که میان این دو نوع بوشن وجود دارد وجود دنده های خارجی در بوشن روپیچ توپیچ است.در صورتی که دو لوله از نظر مکان دنده ها دارای اختلاف باشند، میتوان از بوشن روپیچ توپیچ برای اتصال آنها استفاده کرد.

۴)بوشن پرسی :

از بوشن پرسی برای متصل کردن دو لوله پنج لایه‌ی هم قطر، غیر هم قطر، هم راستا و یا غیر هم راستا به یکدیگر استفاده می شود. این نوع بوشن از محصولات نیوپایپ پرکاربرد در صنعت لوله کشی ساختمان می باشد که به صورت های زیر به کار گرفته می شود:

 1.  بوشن ساده: هردو طرف به صورت پرسی و با سایز برابر
 2. بوشن روپیچ توپیچ: یک سر آن پرسی و سر دیگر آن به صورت روپیچ توپیچ
 3.  بوشن تبدیل:دو سر بوشن دارای سایز متفاوت.

علت پرسی خواندن این نوع بوشن، از این جهت است که در ساختار آن به جای مهره از حلقه ای استیل استفاده شده، که این حلقه ی استیل در هنگام نصب پرس شده و آب بندی ایمن و مطمئنی را به وجود می آورد.

بوشن نیوپایپ

محصولات نیوپایپ

بوشن های پلاستیکی

دو نوع بوشن در لیست انواع بوشن پلاستیکی یا همان پی وی سی قرار میگیرند.

۱)بوشن یک سر دنده:

از این نوع بوشن میتوان برای اتصال لوله های PVC استفاده کرد.کاربرد این بوشن نیوپایپ تنها در لوله آب ها خلاصه نمیشود بلکه در لوله های برقی نیز کاربرد دارد.از جمله مزایای این بوشن می توان موارد زیر را نام برد:

 • سهولت در نصب
 • عدم زنگ زدگی 
 • طول عمر بالا
 • قیمت مناسب

۲)بوشن دو سر کوپل تخت:

بوشن تخت تعمیری در شبکه به منظور تعمیر شکستگی ها با وجود فضای بسیار کم و همچنین افزایش و ایجاد انشعابات جدید کاربرد دارد .

درپوش از محصولات نیوپایپ

درپوش یکی از ساده ترین انواع محصولات نیوپایپ است که برای انسداد لوله ها کاربرد دارد.اگر بخواهیم یک لوله با قطر کم را مسدود کنیم ، بهترین گزینه درپوش های چهار گوش هستند.در حالی که بهتر است برای مسدود کردن لوله هایی با قطر زیاد از درپوش های شش گوشه استفاده کرد. سرپوش نوع ماده ی درپوش یا پلاگ است.به طوری که عملکرد یکسانی با درپوش دارد اما ماهیت ماده داشته و کاربرد آن در لوله های ماده است.

درپوش نیوپایپ برای خطوط آبرسانی صنعتی، تجاری و خانگی، ماشین آلات و تجهیزات پردازش و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین با هدف از بین بردن بلوک های هوا روی پمپ های آب سوار می شوند. از آنها به عنوان یک بخش مهم در اتصالات لوله یاد می شود.

درپوش لوله آب ها از نظر شکل طراحی خود در وسته های مختلفی قرار میگیرند. لوله کش بر اساس نیاز خود شکل درپوش لوله آب را انتخاب میکند.

انواع درپوش لوله آب

محصولات نیوپایپ

شکل های درپوش لوله آب شامل موارد زیر هستند:

 1. مربع
 2. دایره 
 3. مستطیل 
 4. شکل U 
 5. شکل I 
 6. شش ضلعی

شیرآلات از محصولات نیوپایپ

شیرآلات بخشی از انواع محصولات نیوپایپ هستند که برای متوقف تا تنظیم کردن جریان سیال در مسیر خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع مختلفی از شیرآلات بسته به کاربردی که از آن‌ها انتظار می‌رود ساخته می‌شوند.

برخی از انواع مهم شیرآلات و کاربردهای آن‌ها در زیر عنوان شده‌اند:

 • شیر دروازه‌ای، شیر سماوری و شیر توپی: تنها برای بستن جریان به کار می‌روند.
 • شیر بشقابی یا کروی: برای مهار کردن جریان به کار می‌رود.
 • شیر یک‌طرفه: برای جلوگیری از جریان برعکس در لوله‌ها استفاده می‌شود (شیر بدون بازگشت)
 • شیر پروانه‌ای: هم برای بستن جریان و هم برای مهار جریان به کار می‌رود.
 • شیر دیافراگمی: هم برای بستن جریان و هم برای مهار جریان به کار می‌رود.

کلکتور از محصولات نیوپایپ:

کلکتور واژه ای انگلیسی به معنای جمع کننده است که معمولا فلزی بوده و دارای شکلی لوله ای مانند است.در قسمت زیرین کلکتور چند خروجی ایجاد شده است که در دهانه خود دارای شیر مخصوص کلکتوری هستند.

این خروجی ها آب را در مسیر های مختلف جدا میکند.در نتیجه  با استفاده از کلکتور میتوان آب سرد و گرم را به طور یکنواخت در کل تاسیسات ساختمانی در یک ساختمان را تقسیم کرد. همچنین کلکتور به صاحبین خانه این امکان را میدهد که بتوانند در هر لحظه دلخواه ، آب هر منطقه ی دلخواه را ببندند.

کلکتور نیوپایپ

محصولات نیوپایپ

خرید محصولات نیوپایپ

گروه تاسیسات صنعتی ساختمانی الوآهن با تجربه چندین سال خدمت ، افتخار فروش محصولات متنوع در زمینه تاسیسات ساختمانی از جمله انواع محصولات نیوپایپ را دارد.

شما میتوانید برای خرید انواع محصولات نیوپایپ ، هم به صورت حضوری از طریق فروشگاه که آدرس آن در سایت ذکر شده است؛ و یا غیر حضوری از طریق صفحه فروشگاه در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنید و بهترین قیمت و ضمانت پس از فروش را از گروه الوآهن تجربه کنید.